Skuteczne leki na przeziębienie i grypę. Jakie lekarstwa na przeziębienie i grypę? Skuteczne metody na przeziębienie

Przeziębienie? Czas do apteki. Od czasu do czasu warto zaopatrzyć naszą apteczkę w świeże leki, zwłaszcza, że powstało ostatnio kilka nowych leków przeciwwirusowych, które lekarze chętnie przepisują a w większości są dostępne bez recepty.

skuteczne leki na przeziębienie i grypę

Nie ma potrzeby chodzić do lekarza z przeziębieniem, czy tym bardziej roznosić po przychodni grypę. Wszystkie skuteczne leki na przeziębienie i grypę są dostępne bez recepty w aptece. Dobrze jest zaopatrzyć się w leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. To, czy to będzie ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, czy paracetamol, zależy od indywidualnej tolerancji na leki. Są jeszcze skuteczne leki na przeziębienie i grypę złożone, składające się z mieszanki powyższych, nie wszystkie jednak można ze sobą łączyć, dlatego lepiej tego nie robić samodzielnie, można się zatruć. Warto zakupić również tabletki do ssania na gardło i krople do nosa, no i syrop na kaszel suchy i mokry.

Skuteczne metody na przeziębienie

Skuteczne metody na przeziębienie to połączenie leczenia farmakologicznego ze sposobami naturalnymi. Gorąca herbata z malinami, nie tylko nie wchodzi w interakcję z lekami, ale jeszcze rozgrzewa i działa napotnie. Inhalacje z tymianku przyniosą ulgę przy katarze i pozwolą zmniejszyć ilość przyjmowanych kropli do nosa, podrażniających błony śluzowe. Jeśli masz czas to wybierz naturę, jeśli biegasz do pracy, leki z apteki. Skuteczne metody na przeziębienie to także inne przyprawianie potraw. Jedząc kanapkę z wędliną posmarujmy wierzch chrzanem, a czosnek dodawajmy w większej ilości. Róbmy także czosnkowe mikstury z mlekiem, miodem i imbirem. Imbir działa bakteriobójczo a czosnek to naturalny antybiotyk. Miodem warto w tym okresie zastąpić substancje słodzące, kawa z miodem wspaniale smakuje. Miód ma wiele wartości bakteriobójczych i wzmacnia odporność. Jest też świetny przy niedoborach witamin i minerałów. Wzmocni nasz wyczerpany organizm i wzmocni serce.