Jak poradzić sobie z przeziębieniem? Powstrzymujemy przeziębienie. Jak powstrzymać przeziębienie?

Przeziębienie, czyli katar, kaszel, ból mięśni, ból gardła i ewentualnie gorączka to często ignorowana choroba wirusowa.

Jak poradzić sobie z przeziębieniem?

Odpowiadając na nurtujące nas pytanie, jak poradzić sobie z przeziębieniem, najlepiej udać się do apteki i przejrzeć mnogość leków dostępnych bez recepty i poradzić się farmaceuty. Warto zaopatrzyć się w leki przeciwzapalne, jeśli boli nas głowa, przeciwbólowe, krople na katar i uniwersalny syrop na kaszel. Z apteki udajmy się do warzywniaka po dużą ilość ulubionych owoców, oraz zróbmy zakupy, by nie wychodzić przez kilka dni z domu. Warto zaopatrzyć się w mleko, miód naturalny, czosnek, imbir, herbatę lipową i cytryny. Kupny sok malinowy nie jest wartościowym produktem, w okresie letnim warto zrobić własny sok ze świeżo zerwanych owoców, zasypując je cukrem.

Jak powstrzymać przeziębienie?

Rozprawiamy się z chorobą, dokładnie wygrzewając organizm, odpoczywając i wspomagając się zakupionymi lekami. Leki uzupełniamy naturalnymi, rozgrzewającymi herbatkami lipowymi i z cytryną, miodem i imbirem. Dodajemy czosnek do menu, lub jemy dwa razy dziennie kanapkę z masłem i czosnkiem. Oprócz owoców jedzmy też pomidory, łącząc je jednak z nabiałem, by ułatwić organizmowi przyswajanie witamin. Oprócz zabiegom,jak powstrzymać przeziębienie, postarajmy się wzmocnić nasz organizm. Wypoczęty, będzie gotowy do podjęcia walki o zdrowie, za pomocą baniek, które również można zakupić w aptece. Nasz system obronny, potrzebuje dobrego pożywienia, nie można się w tym okresie odchudzać, czy stosować cudownych diet. Jedzmy wartościowe posiłki, ryby i chude mięso, uzupełniane warzywami. Gorąca, pożywna zupa na pewno poprawi nasze samopoczucie i ogrzeje organizm.