Domowe sposoby na pielęgnację włosów – odżywka z siemienia lnianego

Na rynku istnieje obecnie wiele kosmetyków do włosów. Można znaleźć zarówno standardowe preparaty, jak i środki całkowicie naturalne. Nadal jednak wiele osób woli skorzystać z domowych metod pielęgnacji włosów. W jaki sposób można łatwo wykonać naturalną odżywkę?
Naturalna odżywka do włosów zazwyczaj składa się z ogólnie dostępnych produktów. Za odżywcze dla włosów uważa się między innymi żółtka jaj czy olej rycynowy. Jako odżywka świetnie sprawdzi się również siemię lniane.

 

Odżywka z siemienia lnianego jest bardzo prosta do wykonania. Wystarczy jedynie zagotować siemię lniane w większej ilości wody, tak, aby uzyskać żel. Odżywkę tego typu nakłada się zazwyczaj przed myciem włosów, choć w wielu przypadkach można to robić także po umyciu. Taka odżywka nie obciąża pasm, za to doskonale je odżywia i pozytywnie wpływa na ich wygląd. Warto pamiętać, by przed nałożeniem odżywki oddzielić od żelu ziarna lnu i przestudzić całą miksturę, aby nie poparzyć skóry głowy. Siemię lniane gotuje się zazwyczaj około piętnastu minut – istotne jest, by w tym czasie nasiona zaczęły wypuszczać żel.