Długie piękne włosy – domowe sposoby – olejowanie włosów. Olejek arganowy i kokosowy do włosów

Długie i piękne włosy to marzenie każdej z nas. Również wielu mężczyzn lubi jak jego kobieta ma na głowie lśniące i długie pasma. Ale nie zdają sobie nawet sprawy ile kosztuje nas męki nerwów utrzymanie ich w dobrej kondycji. Bez obecnych na rynku „wspomagaczy” nie dałybyśmy rady.
Jednym z nich zasługującym na uwagę jest olejek kokosowy do włosów. Idealnie nadaje się w przypadku gdy chcemy odżywić swoją szczecinę, odbudować ją na poziomie proteinowym oraz przy okazji uzyskać działanie przeciwłupieżowe. Starożytna medycyna mówi że najlepsze dla naszego ciała są kosmetyki, które można również jeść. Olejek kokosowy do włosów jest jednym z nich.

 

Drugim popularnym specyfikiem jest olejek arganowy do włosów. Stosowany jest w przypadku gdy chcemy odżywić naszą czuprynę, nadać jej blask oraz załagodzić podrażnienia. Pomaga przy rozczesywaniu po umyciu, kiedy włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy skropić pasma i odczekać kilka minut. Olejek wniknie w strukturę włosa i znacznie łatwiej będzie nam je doprowadzić do porządku po umyciu.
Można również wybrać opcję olejowanie włosów zarówno domowym olejem lub specjalnym, kupionym w drogerii. Jest to równie popularna metoda stosowana w domowym zaciszu.
Jakąkolwiek metodę wybierzemy: olejowanie włosów, olejek arganowy czy kokosowy, warto zadbać o nasze włosy aby długo nam służyły oraz budziły zachwyt u płci przeciwnej a zazdrość u koleżanek.