Naturalne produkty do skóry pod oczami – naturalny krem pod oczy bez silikonów

Najczęściej stosowanym kosmetykiem pielęgnacyjnym do skóry pod oczami jest krem. Tego typu produkt często wybierany jest bez większej refleksji. Tymczasem zły dobór kremu może sprawić, że skóra zostanie podrażniona. W jaki sposób dobierać tego typu kosmetyk i o czym warto pamiętać podczas zakupu?

 

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna. Dlatego wiele kremów stosowanych do twarzy ma na opakowaniu ostrzeżenie, aby nie stosować go do skóry pod oczami. Krem pod oczy powinien być właściwie wolny od sztucznych środków zapachowych. Warto uważać również na inne składniki, takie jak na przykład silikony. Nie zawsze wpływają one negatywnie na stan skóry, jednak lepiej jest ich unikać na co dzień.

 

Naturalny krem pod oczy bez silikonów to jedno z lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o kosmetyk tego typu. Zazwyczaj w składzie takiego preparatu można znaleźć takie składniki jak naturalne oleje roślinne oraz ekstrakty ziołowe. Ryzyko podrażnienia w przypadku naturalnych preparatów jest niewielkie, choć zawsze należy zachować ostrożność. Przy wyborze konkretnego produktu warto jest dowiedzieć się, czy formuła preparatu jest lekka. Kremy pod oczy powinny być lekkie, ponieważ skóra pod oczami nie może zostać naciągnięta podczas nakładania kosmetyku.