Naturalna poprawa wyglądu włosów – wybór szamponu. Naturalny szampon do włosów zniszczonych bez silikonów

Zniszczone włosy to poważny problem. Zazwyczaj pojawia się on jako rezultat codziennej stylizacji włosów przy pomocy takich produktów jak lokówka i prostownica. Również częste rozjaśnianie włosów oraz trwała ondulacja mogą przynieść w efekcie zniszczenie pasm. W jaki sposób można poprawić stan włosów w takich sytuacjach, a czego lepiej jest unikać?
Poprawę wyglądu włosów można uzyskać bardzo szybko dzięki preparatom zawierającym silikon. Jednak obecnie coraz częściej odradza się tego typu rozwiązanie.

 

Preparaty z silikonem zazwyczaj oblepiają włos. Trudno jest później usunąć tę warstwę w skuteczny sposób. Ponadto taki preparat daje szybkie wrażenie poprawy, tymczasem włos nadal jest zniszczony. Silikony nie odżywiają włosów w żaden sposób, mogą za to przyczynić się do gorszego wchłaniania odżywczych substancji.
Naturalny szampon do włosów zniszczonych bez silikonów działa zupełnie inaczej. Zazwyczaj tego typu produkt zawiera naturalne oleje, które wpływają korzystnie i na włosy, i na skórę głowy. W odróżnieniu od preparatów z silikonami tego typu naturalne produkty rzeczywiście odżywiają włosy, co przyczynia się do długofalowej poprawy ich wyglądu.