Trwały makijaż – o czym warto wiedzieć? Naturalna baza do makijażu

Dobry makijaż to nie tylko taki, który został pięknie wykonany. Wiele osób zapomina o tym, że często makijaż na twarzy powinien wytrzymać przynajmniej kilka godzin. Obecnie nadal niejednokrotnie konieczne jest poprawianie makijażu w ciągu dnia. Tymczasem można tego uniknąć decydując się na zastosowanie odpowiednich produktów.

 

Przed wykonaniem makijażu nadal należy pamiętać o zastosowaniu środków pielęgnacyjnych. Może być to na przykład lekki krem nawilżający. Przed samym nałożeniem makijażu dobrze jest zastosować odpowiednią bazę, która wygładzi skórę i przedłuży jego trwałość. Obecnie można zdecydować się na tego typu produkt z silikonami, ale wiele osób woli z nich zrezygnować.

 

Naturalna baza do makijażu to coś, co jest obecnie dostępne na rynku. W składzie takiego produktu raczej nie znajdą się silikony. Niekiedy za to znajdują się tam specjalne naturalne oleje, które jednak nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy. Naturalna baza ma więc przewagę, ponieważ oprócz wygładzenia skóry również wpływa pozytywnie na jej stan.
Oprócz bazy pod makijaż warto jest także dobrać kosmetyk utrwalający. Zazwyczaj ma on formę spreju i stosuje się go po całkowitym wykonaniu makijażu.