Jak wybrać dobry dezodorant? Dezodorant bez aluminium

Na rynku można znaleźć różnego typu dezodoranty. Niektóre z nich mają na celu jedynie maskowanie przykrego zapachu, inne, nazywane antyperspirantami, mają na celu zablokowanie pocenia się. Obecnie jednak wiele osób zwraca uwagę na to, aby używać produktów, które jedynie maskują nieprzyjemny zapach. Dlaczego?

 

Blokowanie procesu pocenia się zazwyczaj nie jest dobre na dłuższą metę. Zdarza się, że antyperspiranty zawierają substancje, które mogą okazać się szkodliwe dla organizmu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jak najbardziej naturalne produkty tego typu, które jednak nie powstrzymują pocenia się.

 

Wiele osób obecnie wybierając konkretny produkt decyduje się na dezodorant bez aluminium. Choć szkodliwe działanie aluminium w dezodorantach nie zostało potwierdzone, to jednak w całkowicie naturalnych produktach sztucznie uzyskane związki aluminium zostały zastąpione ałunem lub zrezygnowano z tego typu substancji. Warto pamiętać, że choć na razie nie udowodniono szkodliwego wpływu aluminium, to jednak zwykle radzi się, aby nie stosować antyperspirantów na co dzień, a jedynie w wyjątkowych przypadkach.
Naturalne dezodoranty zawierają zazwyczaj substancje, które nie pozwalają bakteriom namnażać się. To zazwyczaj skutecznie blokuje powstawanie przykrych zapachów.