Kosmetyki bez składników odzwierzęcych – co warto wiedzieć przy zakupie? Wegański krem do twarzy

Obecnie można zauważyć, że coraz więcej ludzi decyduje się na wybór diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Warto pamiętać jednak, iż nie zawsze jest to wyłącznie zmiana jadłospisu. Obecnie jest to także styl życia, który zakłada między innymi to, że weganin nie założy na przykład skórzanych butów. Tak samo jest z kosmetykami. W jaki sposób wybierać wegańskie kosmetyki?

 

Obecnie na rynku można znaleźć wielu producentów, którzy produkują kosmetyki nie zawierające składników odzwierzęcych. Nazwa wegański kosmetyk oznacza zazwyczaj również to, iż preparat nie został przetestowany na zwierzętach. Jednak należy pamiętać, że nazwa wegański nie oznacza jeszcze pełnej naturalności produktu.
Wiele tanich kosmetyków wegańskich zawiera takie substancje jak na przykład sztuczne konserwanty.

 

Dlatego też wybierając na przykład wegański krem do twarzy warto jest sprawdzić również jego skład. W przypadku, gdy dana osoba chce mieć gwarancję, że dany kosmetyk jest nie tylko wegański, ale również ekologiczny, powinna sprawdzić, czy na opakowaniu zostało umieszczone potwierdzenie posiadania odpowiedniego certyfikatu. Certyfikat powinien być także odnawiany co roku. Warto przy tym pamiętać, że niektóre firmy, choć produkują całkowicie naturalne i wegańskie kosmetyki nie wykupują certyfikatu ze względu na wysoką cenę.