Jak wybrać dobry szampon do włosów problematycznych? Szampon do włosów bez soli

Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych szamponów. W standardowych przypadkach tego typu kosmetyk pielęgnacyjny ma w swoim składzie różnego typu substancje, które teoretycznie mają na celu poprawę jego działania. Niestety, nie zawsze wpływają one pozytywnie na stan skóry głowy. Jakich substancji warto jest unikać?
W przypadku wyboru właściwego szamponu warto postawić na preparaty jak najbardziej naturalne. Pomagają one zazwyczaj w przypadku takich problemów jak zbyt szybko przetłuszczające się włosy, a także zbyt sucha skóra głowy.

 

Dlaczego w tym celu lepiej nie stosować standardowych środków? Zwykłe szampony często mają w swoim składzie takie substancje jak drażniące detergenty, sztuczne konserwanty, czy nawet sól. Choć w przypadku włosów mało problematycznych tego typu substancje nie są zwykle szkodliwe, to jednak już w sytuacji, gdy pojawiają się poważniejsze problemy, lepiej zastosować bardziej naturalne środki.
Sól, która często jest składnikiem szamponów zazwyczaj wpływa pozytywnie na skórę głowy i włosy. Jednak w przypadku, gdy problemem jest przesuszenie skóry głowy lepiej zdecydować się na szampon do włosów bez soli. Sól ma bowiem działanie wysuszające, dlatego w tym przypadku spowoduje spotęgowanie problemu.