Rodzaje mezoterapii – bezigłowa oraz igłowa Tarnów

Na czym polega mezoterapia i jakie są jej rodzaje? Mezoterapia jest zabiegiem. Nie jest to zabieg chirurgiczny w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mezoterapia działa miejscowo i jest przede wszystkim zabiegiem medycznym, który polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej aktywnych substancji leczniczych. Mogą to być także odpowiednie składniki regenerujące lub odżywcze. Zabieg wykonuje się w gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej. Mezoterapię wykorzystuje się w leczeniu chorób skóry i profilaktyce, a także w redukcji oznak starzenia. Są dwa rodzaje zabiegów – igłowy i bezigłowy.

Mezoterapia igłowa Tarnów

Mezoterapia igłowa Tarnów to zabieg stosowany od lat. Polega na wykorzystaniu specjalnej igły. Nie jest to więc zabieg bezbolesny. Zazwyczaj przed jego wykonaniem powinno stosować się znieczulenie miejscowe. Podczas mezoterapii igłowej może dojść do przypadkowego wkłucia się w naczynie krwionośne. Wtedy tworzy się niewielki siniak, który szybko znika.

Mezoterapia bezigłowa Tarnów

Mezoterapia bezigłowa Tarnów jest zabiegiem bezbolesnym. Podczas zabiegu stosuje się specjalne impulsy elektryczne, a także ultradźwięki. Mezoterapię bezigłową przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia. To ono ułatwia dotarcie preparatu leczniczego lub kosmetycznego z aktywnymi składnikami do odpowiednich komórek.