Do czego potrzebujemy wody?

Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o odkładaniu wody w organizmie. Skąd się on bierze? Dlaczego woda nie jest wydalana z organizmu w sposób prawidłowy?

Rola wody w organizmie

Woda jest nam oczywiście niezbędna do życia. Umożliwia zachodzenie wszystkich procesów, które są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Ma ona za zadanie usuwanie toksyn i oczyszczanie ciała ze wszystkich szkodliwych substancji. Oprócz tego utrzymuje stałą temperaturę ciała.

Niestety woda nie jest magazynowana w naszych organizmach, dlatego też trzeba ją na bieżąco uzupełniać. Jej utrata bywa związana z różnymi procesami. Może zachodzić na drodze oddychania, trawienia, a także wysiłku fizycznego, stanu zdrowia, a także warunków zewnętrznych (na przykład nadmiernych upałów).

Odkładanie wody

Istnieje również odwrotny proces, gdy woda jest odkładana w organizmie. Niestety nie jest to dla nas zjawisko dobre. Wiąże się z nadmiernym otępieniem, zmęczeniem, a także wahaniem wagi i opuchnięciem brzucha nóg i twarzy. Najczęściej jest to spowodowane zachwianiem równowagi w poziomie elektrolitów, którego wyrównanie może pomóc w rozwiązaniu problemu.