Dermokometyki i rybki we Wrocławiu

Aby zachować piękno i młody wygląd na dłużej, warto korzystać ze specjalistycznych preparatów przeznaczonych dla odpowiedniego rodzaju skóry oraz ze sprawdzonych, naturalnych zabiegów kosmetycznych. Skuteczną propozycją, aby to wszystko osiągnąć, są dermokosmetyki i tak zwany fish pedicure.

Dermokosmetyki Wrocław

Dermokosmetyki to specyficzne preparaty, które łączą w sobie skuteczność kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków zalicza się przede wszystkim kremy typu anti aging i kremy nawilżające skórę. Dermokosmetyki Wrocław to produkty, które w swoim składzie zawierają aktywne biologicznie substancje. Te substancje maja zbliżone działanie do leków.

pedicure rybki Wrocław

Aby mieć piękne ciało, zadbane dłonie i stopy należy regularnie stosować peeling. Polecany jest naturalny peeling taki jak: pedicure rybki Wrocław. Peeling rybkami lub fish peeling to skuteczny sposób usuwania martwego naskórka z ciała, stóp i dłoni przy pomocy malutkich rybek. Gatunek rybek garra rufa czyli brzana ssąca żywi się martwym naskórkiem. Brzana jest brunatno-pomarańczowa, ma około 14 cm długości. Rybki nie mają ząbków, a tylko dość twarde dziąsła. W naturze żyją w ciepłych wodach morskich. Na wolności można je odnaleźć w Jordanii, Syrii czy Turcji, gdzie określane są jako rybki szczęścia. Ich lecznicze właściwości odkryte zostały 1843 roku. Wtedy badania opublikował biolog Johann Jakub Heckel. Według niego rybki żywią się ludzkim martwym naskórkiem, dlatego pływają przy brzegu, blisko ludzi.

Zabieg pedicure rybkami jest prosty. Na początku myje się stopy. Następnie je dezynfekuje preparatem z alkoholem. Oczyszczone i odkażone stopy wkłada się do basenu z ciepłą wodą. Tu pływają rybki. Rybki obgryzają martwy naskórek. Podczas zabiegu czuje się tylko łaskotanie i delikatne mrowienie. Zabieg trwa maksymalnie do 30 minut. Potem suszy się nogi i to wszystko.