Naturalne leczenie przeziębienia. Leczenie przeziębienia naturą. Soda na przeziębienie

Przeziębienie można leczyć za pomocą farmakologii, ale o wiele zdrowsze, pozbawione skutków ubocznych jest naturalne leczenie przeziębienia, poprzez napary z ziół lub stosując niestandardowe metody, np. bańki lecznicze.

Naturalne leczenie przeziębienia

Bańki wspomagają odporność organizmu w walce z wirusami i potrafią szybko pomóc choremu. Nasze babcie właśnie ten sposób stosowały w chorobie. Jest to zabieg bezbolesny i nawet lekarze proponują spróbowania tego, zdałoby się szarlatańskiego, zabiegu.
Naturalne leczenie przeziębienia to także zioła. Rumianek i szałwia działają przeciwzapalnie, tymianek antybakteryjnie, mięta pomoże obniżyć gorączkę a lipa pozwoli nam wypocić chorobę, podobnie zresztą jak herbata z sokiem z malin.

Dobrze działa również soda na przeziębienie, łagodzi bowiem katar i pomaga przy bólu gardła.

Soda na przeziębienie jest stosowana w inhalacjach, jako krople do nosa i płukanka do gardła. Do inhalacji stosuje się łyżkę stołową na litr gorącej wody. Jako krople do nosa stosujemy zawiesinę jedna czwarta łyżeczki sody na łyżkę stołową wody. Krople takie nadają się tylko dla dorosłych. Płukanka na gardło to połączenie w równych proporcjach sody i soli na szklankę wody. Płuczemy gardło raz, ewentualnie dwa razy dziennie.
Nie należy przesadzać z używaniem sody.