Przebarwienia na nogach. Jak powstają brązowe plamy po opalaniu w solarium?

Każda z pań – bo problem przede wszystkim dotyczy kobiet – pragnie, aby jedyną piękną pamiątką po czasie spędzonym na wygrzewaniu się w promieniach słońca lub po opalaniu się w solarium była tylko i wyłącznie estetyczna, równa opalenizna w odcieniu słodkiej brzoskwini. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Powodem jest zbyt długotrwała ekspozycja skóry na działanie słońca lub sztucznych promieniu jarzeniowych, która potrafi pozostawić na ciele mało estetyczne przebarwienia. Najczęściej pojawiają się tak zwane brązowe odbarwienia skóry. Mogą być umiejscowione w różnych miejscach na ciele. Brązowe plamy po solarium dość często pojawiają się na nogach.

Jak powstają brązowe plamy na nogach po solarium?

Zasadniczą przyczyną, jaka dotyczy pojawiania się brązowych plam na nogach, jest zbyt duża produkcja melaniny. Co to jest melanina? Jest to naturalny barwnik, którego zawartość odpowiada za równomierny kolor skóry człowieka. Nadprodukcja melaniny powstaje przede wszystkim w skutek nazbyt długiej ekspozycji ciała lub jego partii na światło. Może to być światło słoneczne UV lub sztuczne – jarzeniowe. Światło jarzeniowe oddziałuje na w trakcie opalania w solarium.
Przebarwienia na nogach po solarium to najczęściej efekt nieprzemyślanego, częstego i zbyt długiego opalania się. Warto jednak bliżej przyjrzeć się zmianom na skórze. Jeśli plamy swędzą, należy udać się do dermatologa. Być może są one wynikiem nie samego opalania, ale zakażenia grzybami i powstania tak zwanego pstrego łupieżu, na który trzeba zastosować odpowiednie środki farmakologiczne.