Laserowe usuwanie żylaków – leczenie żylaków Zabrze

Przewlekła niewydolność żylna to uciążliwa choroba przejawiająca się uczuciem zmęczonych kończyn dolnych oraz obrzękiem i nieprzyjemnym bólem nóg. W takich przypadkach warto zgłosić się czym prędzej do profesjonalnego gabinetu lekarskiego.

leczenie żylaków Zabrze

Żylaki kończyn dolnych to choroba, w przebiegu której dochodzi do poszerzenia układu żył powierzchownych, niewydolności zastawkowej i w konsekwencji powstania konglomeratów żylnych, przebarwień skóry a w postaciach bardziej zaawansowanych owrzodzeń. Z żylakami warto czym prędzej zgłosić się do lekarza. Leczenie żylaków Zabrze obejmuje diagnostykę, leczenie zachowawcze, bezoperacyjne oraz operacyjne. Coraz częściej uciążliwych żylaków można się pozbyć poprzez zastosowanie lasera. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się żylaków podczas prostego, praktycznie bezbolesnego zabiegu wykonywanego w gabinecie lekarskim.

usuwanie żylaków Zabrze

Ta najmniej inwazyjna metoda wykorzystuje działanie lasera, którego wiązka jest precyzyjnie dopasowana, dzięki czemu pacjent nie ma dolegliwości bólowych oraz obrzęków. Dzięki temu pacjenci nie są skazani na skalpel i długotrwałą rekonwalescencję. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, a jego czas nie przekracza dwóch godzin. Usuwanie żylaków Zabrze jest wykonywane jest za pomocą różnych metod indywidualnie dopasowanych do potrzeb pacjenta. O sposobie zabiegu decyduje specjalista w trakcie indywidualnej konsultacji.